Hebrew
  
   עגלת קניות
   0 פריטים
  מבצעים

  יד שנייה

  חיפוש

  מוצרים חדשים

  שלום אורח התחבר

        חפש לפי מוצר:

         

פרו הורמונים  > מאת עומרי טל
אין במאמר זה להחליף רופא

אין במאמר זה להחליף רופא, תזונאי, מאמן או כל איש מקצוע אחר. מאמר זה מובא לצורך ידע כללי בלבד.פרו-הורמונים משפיעים על המערכות ההורמונאליות בגוף לכן שימוש מתחת לגיל 21 אסור בהחלט ועלול להשפיע שלילית בגדילה לגברים שלא סיימו עדיין את שלב התפתחותם.בנוסף לכך שימוש לא נכון יכול ליצור מספר תופעות לוואי שבהן נעסוק בהמשך.

מטרתי בכתבה זו להציג את היתרונות והחסרונות הנובעים משימוש במוצרים מסוג זה.

מהם הפרו-הורמונים
פרו הורמונים הינם רכיבים אנבוליים אנדרוגיניים מלאכותיים שהופכים להורמונים פעילים בגוף ע"י אנזימים שנמצאים בכבד. אנזימים אלו מוגבלים ביכולת עבודתם כיון שבכל תהליך המרה של הורמונים הם נהפכים לרווים ובלתי ניתנים לשימוש חוזר. לכן הגוף מוגבל בכמות ההורמונים שהוא יכול לספוג ולהמיר ולא ניתן לעשות שימוש קיצוני בפרו הורמונים.

אנבולי- תהליך בניה של רקמות בגוף ע"י סינתזת חלבונים , ובשפה פשוטה בניית שרירים.
אנדרוגיני- התפתחות של מאפיינים זכריים כמו עיבוי קול, שיער בגוף, שיער פנים והתפתחות איבר המין.

 כיצד פועלים הפרו הורמונים ולאילו מטרות הם יכולים לעזור
אחרי המרת החומר להורמונים פעילים בגוף הפרו הורמונים מתקשרים עם קולטנים אנדרוגיניים שנמצאים בתאים בגוף כולו ויוצרים תגובה אנבולית שמאפשרת סינתזת חלבונים מוגברת ויכולת התא לקלוט יותר חלבון.
בנוסף ההורמונים ישפיעו בכך שיגרמו לגוף להשתמש יותר ברקמות שומן ובצורה יעילה יותר לצריכת אנרגיה , לכן שריפת שומנים הינה יתרון נוסף.
עקב כך המשתמש יוכל בצורה משמעותית להפחית את העלייה באחוזי השומן בתקופת עליה במאסה.
זמן ההתאוששות של השרירים בין האימונים קטן יותר לכן ניתן להתאמן באינטנסיביות רבה יותר כמו כן גם תחול התחזקות ועלייה במאסת גוף.
 

 האם יש הבדל בין פרו הורמונים לסטרואידים 
כן, למרות שמטרת רכיבים אלו היא זהה לחלוטין ההבדל ביניהם הוא שסטרואידים הינם הורמונים בפני עצמם ולא צריכים שום תהליך של המרה בגוף, לכן אופן פעולתם הינו אגרסיבי יותר וכמו כן הסיכון לתופעות לוואי גדול יותר.
כיון שהפרו הורמונים עוברים תהליך המרה ע"י אנזימים בגוף יש גבול לכמות שיכולה להיות מומרת בתקופת זמן מסוימת. לכן המינון יהיה נמוך יותר מאשר בסטרואידים כמו כן תהליך ההתפתחות,ההתחזקות והעלייה במאסת שריר לא יכול להיות זהה לשימוש בסטרואידים!
לסיכום: פרו הורמונים יכולים לתת עליה במאסת שריר באופן בולט אבל לא בצורה קיצונית כמו שמפתחי גוף מקצוענים מקבלים משימוש בסטרואידים אנבוליים(לדוגמא WINSTROL ,DECA , (DIANABOL מיותר לציין שכמובן קיימות תופעות לוואי קיצוניות יותר בנוסף לעליה הדרסטית במסת שריר בשימוש בסטרואידים ובאופן חוקי ניתן להשיג רק ע"י מרשם של רופא.
 

 קהל יעד לשימוש בפרו הורמונים
אוכלוסיה גברית מגיל 21 ומעלה כמובן, מתאמנים מנוסים וותיקים שמתאמנים בעצימות גבוהה וכמובן עם תפריט תזונה עשיר. אנשים שבריאותם תקינה, מחלות שקשורות לכבד , ללב לערמונית ולכליות הינן תנאי הכרחי לאי שימוש.
כמו כן לאנשים עם נטייה להתקרחות מומלץ להתרחק מהשימוש עקב עליה ברמות ה- DHT (dihydrotestosterone) שהוא ההורמון האנדוגני העיקרי שגורם בין היתר לבעיות התקרחות וגם אקנה.
 

 אופן השימוש בפרו הורמונים:
השימוש נעשה אך ורק בסייקלים כמובן של מספר שבועות.
סייקל- החדרה של חומר חיצוני לתוך הגוף בצורה מחזורית ((ON, OFF לתקופה קצרה ולאחר מכן הפסקה של לפחות אותו זמן מהחומר.
הסיבה לכך היא שברגע שמחדירים לגוף הורמונים בצורה חיצונית הגוף מתרגל לאספקה הזאת וכתוצאה מכך הוא מפסיק לייצר זמנית טסטוסטרון.
הגוף עובד בצורה שתמיד הוא מחפש מאזן הורמונאלי לכן הוא יאט בצורה משמעותית את תהליך יצירת הטסטוסטרון בזמן הסייקל ובמקרים קיצוניים של שימוש בסטרואידים לתקופה ממשוכת הוא עלול לעצור לגמרי את יצירת הטסטוסטרון הטבעית שלו. בזמן הסייקל עקב אי יצור הורמונים אלו שמקורם באשכים הם יתכווצו מעט כתוצאה מכך.
האטת יצור הטסטוסטרון הינה תהליך טבעי שבסיומו של הסייקל יתחדש לרמות שקדמו לו.
זמנו של הסייקל צריך להיות 3-8 שבועות , שימוש נרחב יותר הינו סכנה כיון שככל שזמן השימוש עולה כך תופעות הלוואי יהיו יותר רציניות וכך גם יהיה לגוף קשה יותר לחזור לאיזון הורמונאלי בסוף הסייקל.
 

 יציאה מסייקל- שיקום הגוף
תקופה זו הינה חשובה ביותר תמיד לאחר סיום של סייקל.
בתקופה זאת הגוף שהתרגל לאספקת טסטוסטרון מבחוץ האט את תהליך יצירת ההורמון ועקב כך ברגע שהפסקנו את השימוש רמות האסטרוגן יהיו גבוהות מאוד ורמות טסטוסטרון נמוכות מאוד , דבר שיביא לאי שמירת "הרווחים" שקיבלנו בתקופת הסייקל.
לכן על מנת לשקם את הגוף מיד לאחר סיום השימוש בפרו הורמונים משתמשים בתרופות אנטי אסטרוגניות על מנת להחליש/להספיק/לנטרל את ייצור (וקליטתו) של האסטרוגן בגוף.
תהליך זה שעורך מספר שבועות יעלה את ייצור הטסטוסטרון מחדש ע"H העלאת רמות ה LH ו FSH..
"מנקים" מומלצים הינם OXO6 –זהו תוסף מזון שאינו דורש מרשם, CLOMIN ו- NOLVADEX שהוא המומלץ והחזק ביותר גם כנגד תופעות לוואי מהסייקל(דורש מרשם רפואי)

 

 תופעות לוואי
לכל דבר טוב יש גם תופעות לוואי איתו, אמנם בפרו הורמונים הסיכון לתופעות לוואי הוא קטן מאוד בניגוד לסטרואידים אבל הוא עדיין קיים, תופעות הלוואי העלולות להתרחש תלויות במספר גורמים כמו הנטייה הגנטית של המשתמש לתופעה מסוימת שעלולה לגרום להחמרה.
 

  • נשירת שיער בראש

  • אקנה בעיקר בגוף

  • הצטמקות אשכים(זמנית בזמן הסייקל)

  • שיער יתר בגוף

 

צריכה תזונתית בזמן הסייקל
כתוצאה מעלייה ברמת הטסטוסטרון יכולת הגוף לסנתז חלבון גדלה

רצוי להקפיד על מספר דגשים:

  • לאכול לפחות 2.5 גרם חלבון לכל ק"ג ממשקל הגוף.

  • לאכול פי 2 גרם פחמימות מכמות החלבון.

  • להישאר אנבולי במשך היום זאת אומרת ארוחה עם חלבון כל שעתיים וחצי שלוש.

  • הקפד על צריכת נוזלים מרובה לארוך היום.

 

 אימונים בזמן הסייקל

רמות גבוהות של טסטוסטרון מאפשרות לנו לשדרג ולהעצים את האימונים שלנו.בזמן

הסייקל היכולת הכללית של גופינו גדולה יותר, ניתן להתאמן בעצימות גבוהה יותר, זהו זמן מצוין לדחוף את עצמנו להעלות משקלים או להעלות מספר חזרות בכל סט, כמו כן משך שיקום השרירים לאחר אימון קטן באופן משמעותי וניתן לעבוד פעמיים בשבוע על כל קבוצת שריר בעצימות גבוהה עם סיכוי מאוד נמוך(עדיין קיים) של אימון יתר.

אימונים לאחר סיום הסייקל
באותה מידה שהעלנו בעצימות את תוכנית האימונים נוריד מעט מהלחץ על הגוף שלנו כדי למנוע פציעות ולא להגיע לאימון יתר בזמן שהגוף נמצא במצוקה ומנסה לשחזר את ייצור ואיזון רמות הטסטוסטרון הטבעי שלו.
רמות הטסטוסטרון נמוכות , רמת הקורטיזול גבוהה(הורמון קטבולי שאחראי על פירוק רקמות) לכן המטרה היחידה שלנו בתקופה זו היא לצמצם כמה שיותר הפסדים שיכולים לבוא עקב מחסור בטסטוסטרון.
לכן מומלץ לחלק את האימון ליותר קבוצות שרירים לדוגמא מ- ABC ל- ABCD בצורה הזאת נקצר את משך זמן האימון(לא להתאמן מעל שעה בתקופה זאת) וכמובן לא לנסות להעלות משקלים!

 

תזונה לאחר סיום הסייקל
במשך הסייקל העלנו רבות את הצריכה הקלורית שלנו על מנת להיות במצב אנבולי במשך כל היום ודאגנו להיות במאזן קלורי חיובי( ההמלצה היא להיות בפלוס של בערך 500 קלוריות כל יום) צריכת החלבונים הייתה גבוהה כדי לספק את הצרכים החדשים של גופינו
וגם שריפת השומנים הייתה מואצת ביחד עם חילוף החומרים בגוף.
עכשיו המצב שונה, רמת הטסטוסטרון נמוכה, רמות האסטרוגן וקורטיזול עולות והגוף נמצא כרגע במצב לא אופטימאלי לרקמות השריר שבנינו.
כל חוסר או דילוג על ארוחה יהיה הרבה יותר קטבולי מאשר במצב רגיל, לכן המטרה היא לצמצם קטבוליזם ע"י צריכה זהה של כל אבות המזון(חלבונים,פחמימות,שומנים) לתקופה כמעט שוות ערך לזמן הסייקל, נכון הגוף ישמין יותר מצריכה קלורית זהה אבל זהו מצב הכרחי ביותר לשימור הרווחים שלנו.

 

תוספי תזונה במהלך השימוש בפרו הורמונים  

ניתן להשתמש ברוב תוספי התזונה שבהם אנו משתמשים תמיד כמו אבקות חלבון,גיינר, BCAA , חומצות אמינו , קריאטין וכו.

רצוי מאוד לא להשתמש בשורפי שומנים למיניהם המכילים קופאין ברמות גבוהות כיון שהשילוב של השניים יכול לגרום לעליית לחץ הדם בגוף.

לאחר סיום הסייקל מומלץ להשתמש בקריאטין על מנת לתת לגוף את המקסימום.

סיכום:
במאמר זה הבאתי לכם את הבסיס לנושא הפרו הורמונים , אופן השימוש בהם כמו כן תופעות הלוואי שעלולות להיווצר כתוצאה משימוש.
פרו הורמונים יכולים להביא אותך לתוצאות גבוהות יותר, לשפר כוח פיזי ומאסת שריר.
הצלחתם הינה וודאית אבל לפני השימוש נדרשת השאלה של כמה רחוק אתה מוכן להגיע, וכמובן אם שקלת שימוש בסטרואידים הפרו הורמונים הינם תחנה בטוחה יותר לפני.
 

חזרה לטבלת מאמרים

מקורות:

Llewelyn, William. Anabolics 2002. Patchogue, New York: Molecular Nutrition, 2002.

Llewelyn, William. “Understanding Post-Cyle “T” Recovery.” Mind and Muscle
Magazine
June 14th 2002. 6th Oct. 2003.

Haidam, Marcus. “Coming off of a Cycle.” Mind and Muscle Magazine Sept. 21st 2000.

Roberts, Bill. “Inhibition and Recovery of Natural Testosterone Production.” Meso-Rx

Pro hormones- how they work? Ed-in-Chief Mind and Muscle Magazine

All you ness to know about pro hormones L.B Nutrition

התוכן באתר זה קובץ ממגוון רחב של מקורות איכותיים וממספר גדול של אתרים בתחום הספורט, בריאות, תזונה נכונה, הפרעות אכילה, דיאטות, מחקרים, נותני שירותים ועוד. ,כמו כן, מוצג שמו של מחבר המאמר ליד כותרת המאמר. אנא זכרו כי איננו אחראים לעדכניות של המידע או לתכנים פוגעניים לכאורה מהסיבות הנ"ל ,למרות שאנו משתדלים לפרסם רק מאמרים מאומתים ומדויקים.  אם מצאתם כתבה המפורסמת כאן ואשר לדעתכם פוגעת בכם באיזו שהיא צורה אנא צרו קשר עמנו בהקדם ונפעל להסירה. בעזרת צור קשר.

להמשיך

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ראשי מפת האתר טבלאות צור קשר משלוחים והחזרות תקנון (מדיניות פרטיות) בית טבע | דיאטה | קריאטין | ויטמינים  | אמינו | אומגה 3 | אבקת חלבוןסולגאר  |  Q10 תוספי מזון  | לספורטאים | אבקות חלבון | חטיפי חלבון | חומצות אמינו | ויטמינים ומינרלים | מולטי ויטמין | אומגה 3 - שמן דגים | תוספי מזוןויטמין Cשורפי שומן   | ניקוי כבד  | נוגדי חימצון  | טבעוני | מגנזיום | פיתוח גוף

 

אבקות חלבון אבקות עלייה במסה שורפי שומן הרזיה ודיאטה, קראטין קראטין פורמולות קראטין דור חדש מוצרים כשרים ניטריק אוקסיד אנרגיה מרץ מולטי ויטמין משקאות איזוטונים חומצות אמינו הגנה שמירה וריפוי מחלקה אירובית חטיפי אנרגיה  ג'לים חטיפי חלבון ספרות מקצועית   


CHAMPION Nutrition UNIVERSAL Nutrition SYNTRAX DYMATIZE Met-Rx Nature's Best
 

OPTIMUM Nutrition SUPER Nutrition SUPER EFFECT Ultimate NutritionWeider
 
חנות טבע בחיפה בית טבע בקרית מוצקין

 חנות ויטמינים בחיפה

חנות טבע בקרית מוצקין ,בית טבע בחיפה,

חנות ויטמינים בקרית מוצקין

חנות טבע בקריות ,בית טבע בחיפה

חיפה בית טבע קריות חנות ויטמינים

כל הזכויות שמורות ©  fitness2006.co.il
 
  כל המידע באתר מוצג למטרות ידע בלבד ואין המידע ו/או האתר מהווים תחליף לייעוץ ע"י אנשי מקצוע מוסמכים.
  
אין האתר וכל הקשור נוטל אחריות לנזק גופני כלשהו אשר עלול להיגרם מכל סיבה שהיא
נבנה על ידי
A.Systems

osCommerce